Poczta nauczyieli Biblioteka szkolna
ul. Główna 63
76-251 Kobylnica
(0 59) 841 52 12

Aktualności

10/12/2018

X edycja Mikołajkowego Cheerleaders Show

W sobotę, 8 grudnia 2018 r. w naszej hali sportowej odbyła się X edycja świątecznej imprezy – Mikołajkowe Cheerleaders Show. Organizatorem imprezy był Cheerleaders Maxi Energa oraz Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy pod patronatem Wójta Gminy Kobylnica, Pana Leszka Kulińskiego.
Imprezie jak co roku, towarzyszyły mikołajkowe potyczki klas młodszych ze szkół z całej naszej gminy. Dzieci z oddziałów przedszkolnych malowały bożonarodzeniową kartkę świąteczną, uczniowie klas I ubierały choinkę. Natomiast klasy drugie przygotowały występy dla Świętego Mikołaja. Klasy trzecie wzięły udział w tanecznej bitwie Mikołajów, tańcząc swoje układy przez kilka eliminacji.

Wszystkie klasy bardzo aktywnie brały udział we wszystkich potyczkach mikołajkowych i zostały nagrodzone paczkami. Dziękujemy też wszystkim Rodzicom, za duże zaangażowanie w przygotowaniu do zawodów i pomoc w trakcie zabawy. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursach otrzymały paczki ze słodyczami. Konkursy były przeplatane zabawą mikołajkową. Dużą popularnością cieszyły się występy Cheerleaders w różnych grupach wiekowych.
Zabawa była udana. Do zobaczenia za rok!

 

10/12/2018

WARSZTATY TEATRALNE

7 grudnia br. klasa 2 b z wychowawcą, Bożeną Łazorczyk, uczestniczyła w warsztatach teatralnych przeznaczonych dla dziecięcych zespołów teatralnych z terenu naszego powiatu w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Oprócz warsztatów odbył się spektakl pt. "Hej kolęda, kolęda" wystawiony przez słupski Teatr Władca Lalek. Przedstawienie nawiązujące do tematyki bożonarodzeniowej przeplatane było słynnymi polskimi kolędami, które dzieci mogły śpiewać razem z aktorami. Po spektaklu odbyły się praktyczne zajęcia, podczas których opisano m.in. rodzaje lalek używanych na scenie w teatrze.
Całość wydarzenia zwieńczył słodki poczęstunek dla uczestników imprezy. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku oraz Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

 

10/12/2018

MIKOŁAJKOWE TRADYCJE W KLASIE 2b

Jak co roku, 6 grudnia, dzieciaki od rana wyczekiwały Mikołaja. Wykonały jego portret, żeby ozdobić hol i salę. Śpiewały piosenki o Mikołaju, a Jasiu wtórował wszystkim na puzonie. Mikołaj chyba usłyszał ten koncert, bo mocno zastukał do drzwi i podrzucił worki z prezentami. Pewnie bardzo się spieszył, bo nie zdążyliśmy Go zobaczyć. Radość z prezentów była ogromna. Dziękujemy!!!

 

 

2/12/2018

SUKCESY NASZYCH NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW

30 listopada 2018 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Słupsku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ramach rozstrzygnięcia konkursów plastycznych wewnątrzszkolnych i konkursu powiatowego zorganizowanych podczas trwania projektu ,,Przyjaciele zwierząt – edycja 2018”. Naszą szkołę reprezentowało aż siedmioro dzieci. 

Laureatami w konkursie wewnątrzszkolnym w kategorii wiekowej- szkoła podstawowa- zostali:
I  Maja Sawicz
II Lena Wojtaszek
III Konrad Nieznalski i Wojciech Gąbarczyk

Laureatami w konkursie wewnątrzszkolnym w kategorii wiekowej- przedszkola- zostali:
I Amelia Imiłkowska
II Lena Dąbrowska
III Zofia Kasprzyk

Dzieci otrzymały atrakcyjne nagrody i dyplomy, które wręczył im Paweł Lisowski, Starosta Powiatu Słupskiego.
Ogromne gratulacje dla wszystkich laureatów!!!

 

2/12/2018

ŚLUBOWANIE NA CZYTELNIKA

28.11 i 30 11.2018r uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych podczas, których ślubowali „obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą”.

Bardzo pomocnymi w uatrakcyjnieniu zajęć okazali się uczniowie ze starszych klas, którzy wcielili się: w Książkę- królową biblioteki i postacie z komiksów K. Makuszyńskiego:  Małpkę  Fiki  Miki, Murzynka Goga Goga oraz Koziołka Matołka.

 

30/11/2018

LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ETAPU REJONOWEGO WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH OD KLASY IV ORAZ DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW I ODDZIAŁÓW GIMNAZJALNYCH  ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Lista zakwalifikowanych uczniów SP do etapu rejonowego

Lista zakwalifikowanych uczniów GIMNAZJUM do etapu rejonowego

Dnia 16 stycznia 2019 r. o godz.14:00 w Szkole Podstawowej w Kobylnicy, ul. Główna 63, 76-251 Kobylnica, tel: (59) 8415212 odbędzie się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych od klasy IV oraz dla uczniów gimnazjów i oddziałów gimnazjalnych z Rejonu 6. Uczestników konkursu prosimy o przybycie do szkoły nie później niż o 13:30.

Uczestnicy konkursu powinni posiadać przybory do pisania (długopis, pióro) oraz aktualną legitymację szkolną lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

 

23/11/2018

LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ETAPU REJONOWEGO KURATORYJNEGO KONKURSU Z FIZYKI

Lista zakwalifikowanych uczniów SP do etapu rejonowego

Lista zakwalifikowanych uczniów GIMNAZJUM do etapu rejonowego

 

22/11/2018

PREZENT POD CHOINKĘ

W dniu 19 listopada zakończyliśmy z sukcesem IV edycję akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę” organizowanej przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Akcja polegała na przygotowaniu paczki – prezentu dla dzieci w wieku 2-5, 6-8, 9-11, 12-15 lat z Białorusi, Rumunii i Ukrainy. Nasi uczniowie przygotowywali paczki dla chłopców i dziewczynek. Do paczek trafiły artykuły higieniczne, zabawki, słodycze, artykuły papiernicze i ubrania. Dziękujemy wszystkim klasom i wychowawcom za zaangażowanie w akcję „Prezent pod choinkę”. Dziękujemy uczniom i rodzicom za wrażliwość na potrzeby innych i zrozumienie. Zebraliśmy  145 paczek. Dziękujemy.

Zobacz prezentację

 

21/11/2018

EDUKCJA  FINANSOWA  DLA  DZIECI

Nauczanie przedsiębiorczości w nowoczesnej szkole to nowa dziedzina, ale bardzo ważna, ponieważ każdy powinien nauczyć się jak  zarządzać pieniędzmi.
Dzieci uczą się łatwiej, mają większy potencjał i większe możliwości poznawcze. Po co uczyć dziecko oszczędzania? Bo oszczędność to bardzo szlachetna cecha. Chodzi  o to, by wychować dziecko tak, by posiadało określone cechy i umiejętności.
Przedsiębiorczy czyli:

Szkolna Kasa Oszczędności służy pomocą w wychowaniu kreatywnych, przedsiębiorczych i myślących dzieci. Oszczędzanie długoterminowe jest jedną z najcenniejszych umiejętności, jakich możemy nauczyć dziecko. Nie jest to łatwe i wymaga czasu. Jednak warto pokazywać najmłodszym, że odkładając regularnie drobną kwotę ze swojego kieszonkowego, w perspektywie kilku miesięcy uzbierają sumę, która wystarczy na zakup wymarzonego gadżetu lub zabawki. Edukacja finansowa dla najmłodszych odbywa się w ramach lekcji przedsiębiorczości z udziałem przedstawiciela banku. Dnia 14 listopada taka lekcja odbyła się w klasie 1c, a planowane są już kolejne spotkania dla innych klas.
Oszczędzanie to też pomaganie. Szkoła w Kobylnicy aktywnie uczestniczy w zbiórce nakrętek na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Co roku z inicjatywy SKO organizowany jest konkurs "Zbieramy nakrętki z Nadzieją", w którym cała społeczność szkolna bierze aktywny udział. Dnia 24 października w SP Kobylnica odbył się apel Szkolnej Kasy Oszczędności z udziałem przedstawiciela Banku PKO BP Agnieszki Rogalskiej oraz Dyrektor Fundacji" Nadzieja" Małgorzaty Wolskiej, która zamieściła oficjalne podziękowanie: "Cieszymy się, że Szkoła Podstawowa w Kobylnicy już od najmłodszych lat zaszczepia w uczniach postawy godne naśladowania".

 

20/11/2018

Pogadanki profilaktyczne

15 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się spotkania uczniów z panią pedagog Edytą Dwornik, na których omówione zostały  skutki palenia tytoniu oraz szkodliwość tzw. biernego palenia. Uczniowie jednogłośnie wyrazili sprzeciw przebywaniu w zadymionych pomieszczeniach i  zadeklarowali chęć oddychania świeżym powietrzem, by czuć się zdrowymi silnymi!  

 

18/11/2018

„Żeby Polska była Polską"

Często słyszymy słowa Polska, ojczyzna, jesteśmy Polakami. Na co dzień nie myślimy jednak o tym, czym jest  poczucie tożsamości narodowej, niepodległość.
13 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość  z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości., którą przygotowały p. Żaneta Miąskowska-Dusza i Beata Trofimowicz. Było to spotkanie poważne i wzruszające, ale przede wszystkim radosne. Rozpoczęło się „Rotą” Marii Konopnickiej wyrecytowaną do zaczarowanych dźwięków muzyki Fryderyka Chopina.

Uczniowie wyruszyli w podróż szlakiem historii walki o wolność naszego kraju, poznali architektów polskiej niepodległości  - Romana Dmowskiego, Józefa Hallera, Wojciecha Korfantego,  Wincentego Witosa,  Ignacego Daszyńskiego,   Marszałka Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego.
Polacy nigdy nie przestali wierzyć w odzyskanie ojczyzny. W walce tej towarzyszyła im pieśń, która dawała siłę, świadomość więzi narodowej i wiarę w przetrwanie. Śpiewali chłopi i arystokraci, generałowie i zwykli szeregowcy, śpiewali razem, bo wszystkich łączyła tęsknota za Polską, która pomimo zaborów, zawsze  żyła  w ich sercach. I uczniowie  kobylnickiej szkoły także śpiewali, wraz ze szkolnym chórem przygotowanym przez panie Katarzynę Kucharską i Joannę Janulewicz – Nyc.

Uroczystość stała się wspaniałą lekcją historii W ten sposób uczciliśmy pamięć i złożyliśmy hołd wszystkim Polakom, którzy walczyli o niepodległość naszej ojczyzny i oddali swoje życie, abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce i cieszyć się  pięknem otaczającego świata. Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich uczniów, którzy poświęcali nie tylko swój czas, ale przede wszystkim wkładali wiele serca, aby ta uroczystość mogła się odbyć.

 

16/11/2018

KOCHAM CIĘ, POLSKO

9 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kobylnicy odbył się konkurs wiedzy patriotycznej pn. Kocham cię Polsko. To jedno z zadań w ramach Międzynarodowego Projektu Piękna nasza Polska cala. W konkursie wzięli  udział uczniowie klas 1c, 2a, 2b oraz 3c. Mali patrioci wykazali się rozległą wiedzą o Polsce, wszystkie drużyny zdobyły maksymalną liczbę punktów. Całość uświetnił występ klas 1c i 2a- dzieci zaśpiewały piękne piosenki o tematyce patriotycznej. Imprezę zorganizowały i przygotowały p. Aleksandra Downar-Zapolska i p. Anna Imiłkowska

 

16/11/2018

Muzyka i poezja dla Niepodległej

9 listopada 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku odbyła się wieczornica poetycko-muzyczna z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę nt. „Zakochani w Polsce”. Uczestnikami imprezy były głownie osoby ze Słupska i okolic piszące wiersze oraz uczniowie z klasy 2 b z panią Bożeną Łazorczyk, która przeczytała swój wiersz patriotyczny i udostępniła zdjęcia na wystawę fotograficzną pt. „Kocham Cię, Polsko”. Julia Kupiszewska i Adam Guziński recytowali wiersz o ojczyźnie, a Olivia Haddick grała na skrzypcach.

 

11/11/2018

Śpiewamy HYMN w nasze szkole

 

11/11/2018

Śpiewamy HYMN w oddziałach zerówkowych

 

8/11/2018

IV edycja akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”

Trwa IV edycja akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”. Akcja polega na przygotowaniu paczki – prezentu dla dzieci z Białorusi, Rumunii i Ukrainy.
Jak zrobić prezent
1. Weź pudełko po butach o wymiarach około 30/20/10 cm, pomaluj je lub oklej kolorowym papierem.
2. Zdecyduj, dla kogo chcesz zrobić prezent. Dla dziewczynki czy chłopca? W wieku (wybierz): 2-5 lat, 6-8, 9-11, 12-15. Na pudełku naklej tę etykietę i zaznacz flamastrem kogo wybrałaś/wybrałeś.
3. UWAGA! 
Paczka musi zawierać tylko nowe rzeczy oraz oryginalnie zapakowane słodycze z datą ważności upływającą nie wcześniej niż 1 czerwca 2019 roku.
Paczki dostarczamy do 9 listopada 2018 roku do wychowawcy klasy.
Co może być prezentem? 

Co nie może być prezentem?

4. Pudełko zwiąż gumką lub sznureczkiem - NIE ZAKLEJAJ - ułatwi to pracę kontroli celnej.
5. Przygotuj 10 zł jako opłatę na pokrycie kosztów transportu. Paczkę + 10,00 zł dostarcz do wychowawcy klasy.
Podzielmy się swoją dobrocią i sercem z innymi dziećmi.

 

5/11/2018

Sprzątanie nekropolii w Kobylnicy

W dniu 30 października odbyła się czwarta edycja akcji sprzątania nekropolii w Kobylnicy. Wolontariusze szkolnego klubu wolontariusza udali się wraz z opiekunem panią Weroniką Kwaśniewską, panią Sylwią pilarek oraz panią Moniką Belzyt na kobylnicki cmentarz w celu posprzątania i zadbania o wygląd najbardziej potrzebujących i najstarszych nagrobków na cmentarzu. W akcji wzięło udział 50 uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum.

 

5/11/2018

„BohaterOn – włącz historię!”

W dniu 31 października zakończyła się III edycja ogólnopolskiego projektu z zakresu edukacji historycznej „BohaterOn – włącz historię!”. Akcja miała na celu wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postaw patriotycznych oraz budowanie wrażliwości społecznej. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tej akcji po raz trzeci.  W akcję zaangażowali się uczniowie i nauczyciele z wszystkich etapów edukacyjnych. Napisali oni razem 76 kartek z życzeniami dla Powstańców Warszawskich, w których zawarli podziękowania i rysunki. Z pewnością dostarczą one adresatom wiele radości i wzruszeń.

 

 

30/10/2018

Spotkanie z Johnem Mortonem

30 października uczniowie klas 4b, 4d i 4e wraz z nauczycielami języka angielskiego: Aleksandrą Centkowską, Anną Kowalczyk, Magdaleną Wieczorek i Renatą Zawadzką w ramach innowacji oraz poszerzania wiedzy o krajach anglojęzycznych uczestniczyli w halloweenowym spotkaniu z Johnem Mortonem. Szacowny gość, który urodził się w Denver, w Stanach Zjednoczonych przybliżył nam symbolikę oraz zwyczaje tego święta. W humorystyczny sposób zgłębiliśmy tajniki „trick or treat” oraz „apples bobbing”. Usłyszeliśmy też o początkach tego święta, a także opowieść o oryginalnym przebraniu za „tasiemca”.
Dobrą zabawę dopełniły wykreślanka, labirynt oraz rysowanie wg instrukcji podawanych przez naszego gościa. Śmiech towarzyszył nam od pierwszych do ostatnich chwil, co widać na pamiątkowym zdjęciu. Jak to dobrze, że następne spotkanie już wiosną.

 

29/10/2018

Wizyta Kuratora Oświaty w Gdańsku

29 października 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy miała  wyjątkową okazję podejmowania w swoich progach niezwykłego gościa – pani dr Moniki Kończyk, Kuratora Oświaty w Gdańsku. Pani Kurator wzięła udział w specjalnym zebraniu rady pedagogicznej, na którym wygłosiła referat p.t. „ Kluczowe kompetencje nauczyciela przyszłości”, a następnie dyskutowała z pedagogami na temat powszechnie omawianej w środowisku oceny pracy nauczyciela. Na spotkaniu z Panią Kurator obecny był Wójt Gminy Kobylnica, Leszek Kuliński,  Marta Prezlata – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych, Romuald Bieniasz-Krzywiec – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Słupsku, Witold Stech – kierownik Działu Oświaty i Sportu CUW, a także dyrektorzy wszystkich gminnych szkół.
Atrakcją spotkania było uroczyste odsłonięcie przez Panią Kurator oraz Wójta Gminy Kobylnica pamiątkowej tablicy z logotypem projektu „Friends Across the Water”, w ramach Erasmus +, w którym kobylnicka szkoła bierze aktywny udział. Wszyscy uczestnicy otwarcia wysłuchali krótkiego raportu po roku działalności projektu w szkole, a na zakończenie mogli zasmakować specjalnie na tę okazję wyprodukowanych krówek z logo szkoły i projektu. Kolorowo i smacznie rozpoczął się w szkole kolejny etap międzynarodowego programu.

 

 

25/10/2018

Oficjalne otwarcie LEGO Education Innovation Studio w naszej szkole

19 października miało miejsce oficjalne otwarcie LEGO Education Innovation Studio, połączone z konferencją naukowo-metodyczną „Robotyka w edukacji”, która odbyła się w sali widowiskowej szkoły w Kobylnicy. Konferencja dotyczyła wykorzystywania robotyki w procesie edukacyjnym.

 

25/10/2018

FINAŁOWY TURNIEJ UNIHOKEJA

Sportowcy ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy II i III miejsce w powiecie
23 października we Wrześciu odbył się finałowy turniej unihokeja w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży w kategoriach Igrzysk Dzieci. W finałowym turnieju naszą szkołę reprezentowali zarówno chłopcy, jak i dziewczyny.  Chłopcy na swojej drodze do finałowego turnieju musieli zostawić z tyłu najpierw szkoły gminne. Następnie ograli w turnieju półfinałowym SP z Główczyc 2:1 oraz SP Damnicę 2:0. W finałowym turnieju niestety nie udało się wygrać i ostatecznie chłopcy okazali się trzecią drużyną w powiecie. Wyniki finału: SP Kobylnica- SP Wrzeście 0:7, SP Wrzeście- SP Motarzyno 6:1, SP Kobylnica- SP Motarzyno 0:0. Skład chłopców: Adam Lemańczyk, Krystian Drożdż, Oskar Okoniewski, Jakub Wasiuta, Michał Krupiński, Oskar Winsztal, Piotr Pietraś, Paweł Nadiak, Wiktor Świder. Trenerka- Olga Kwapis. Dziewczęta również musiały pokonać taką samą drogę do finału jak chłopcy. Najpierw wygrywając wszystkie mecze w gminie. W półfinałowym turnieju dziewczęta pokonały SP Motarzyno 7:1 oraz SP Smołdzino 4:1. W zawodach finałowych dziewczęta po zwycięstwie 4:1 nad SP Kępice grały o pierwsze miejsce z gospodyniami. Niestety nie udało się nawet zremisować i dziewczyny uległy 0:1, ostatecznie zajmując w całym powiecie drugie miejsce. Skład drużyny: Jadzia Guzewska, Kinga Jęchorek, Ola Próchniak, Gabrysia Będzimierowska, Zuzia Kosińska, Gosia Soroka, Ola Wysocka, Kinga Murawska, Michalina Kuśmierczyk, Wiktoria Kiziukiewicz, w turniejach wcześniejszych grała również Nikola Łukomska, trener Michał Huzarski. Gratulujemy wyników zarówno dziewczętom i chłopcom.

 

19/10/2018

V Edycja Pomorskiego Festiwalu Piosenki Marynistycznej MARINA 2018.

Zapraszamy do udziału uczniów szkół podstawowych z terenu województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Termin przesyłania zgłoszeń upływa 8.11.2018 roku. Więcej szczegółów na stronie internetowej festiwalu: www.festiwalmarina.pl

Regulamin Festiwalu MARINA 2018

Karta zgłoszeniowa - MARINA 2018

 

19/10/2018

Nagrody i medale z okazji Dnia Edukacji Narodowej

12 października br. grupa nauczycieli z naszej szkoły odebrała nagrody i medale wręczone przez Pomorską Kurator Oświaty, dr Monikę Kończyk w Sali konferencyjnej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty w dowód uznania szczególnych osiągnięć w pracy na rzecz pomorskiej oświaty otrzymała Bożena Łazorczyk.
Medale Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania otrzymali: Edyta Brzezińska, Danuta Grzechnik, Michał Huzarski, Alicja Szymańska, Bogusława Tarachowicz-Ługowska, Anna Warcholak – Skimina. Wszystkim gratulujemy!

 

19/10/2018

PolSailing 2018 – V ostatni blok zajęć praktycznych na wodzie w OPTY Ustka:

żeglowanie przy słabym wietrze, prawidłowa pozycja sternika podczas żeglowania, manewrowanie, praca żaglem i sterem, kursy jachtu względem wiatru, zwroty, stawianie wywróconego jachtu.

ZOBACZ ZDJĘCIA I FILMY

 

17/10/2018

Dzień Edukacji Narodowej

12 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani dyrektor Ewa Solnikowska powitała zebranych na sali widowiskowej Forum nauczycieli, pracowników niepedagogicznych szkoły i zaproszonych gości. Uczestnicy uroczystości obejrzeli program artystyczny zaprezentowany przez uczniów. Młodzi aktorzy, przygotowywani przez polonistki Elżbietę Meljon i Dorotę Kosidło, rozbawili publiczność humorystycznymi scenkami.

Imprezę uświetnił występ szkolnego chóru działającego pod opieką pani Joanny Nyc-Janulewicz. Następnie wójt Gminy Kobylnica - pan Leszek Kuliński oraz pani dyrektor Ewa Solnikowska złożyli nauczycielom życzenia i wręczyli nagrody wyróżniającym się pedagogom.

Na zakończenie uroczystości w imieniu rodziców pani Barbara Koźluk przekazała życzenia wszystkim pracownikom szkoły w dniu ich święta.

 

9/10/2018

Wizyta w Urzędzie Gminy Kobylnica

Dzień 8 października z pewnością na długo zapisze się w kalendarzu wydarzeń klasy 4e. Tego dnia uczniowie, wraz z wicedyrektor Renatą Zawadzką oraz wychowawczynią, Aleksandrą Centkowską, odwiedzili Urząd Gminy w Kobylnicy. Po rześkim, porannym spacerze dotarliśmy na ul. Główną 20. Tu czekał na nas Wójt gminy Kobylnica – Pan Leszek Kuliński. Zajęliśmy miejsca w specjalnie przygotowanej Sali Konferencyjnej, gdzie wkrótce pojawili się pozostali współpracownicy . Choć celem spotkania władz gminy była cotygodniowa odprawa, tym razem przebiegała inaczej – Pan Leszek Kuliński przedstawiał wszystkich zebranych, krótko opisując rodzaj ich pracy i zakres odpowiedzialności. Byliśmy świadkami prawdziwej „odprawy zadaniowej” urzędników w Kobylnicy!

Obowiązuje nas tajemnica, więc nie zdradzimy jej szczegółów. Następnie przeszliśmy do gabinetu Wójta. Mogliśmy nawet usiąść w jego fotelu - wielu z nas skorzystało z tej niebywałej uprzejmości. Podziwialiśmy też wspaniałą kolekcję pucharów i pamiątek z wielu przedsięwzięć, w których gmina Kobylnica brała udział. Z nieukrywaną frajdą delektowaliśmy się widokiem Honorowej Flagi Europy, którą nasza gmina otrzymała oficjalnie 27 maja 2018 r. Po zdrowym poczęstunku (ekologiczne, beztłuszczowe batoniki i świeże soki), pełni wrażeń i z kieszeniami „pełnymi” słodkości wróciliśmy na zajęcia. Ten przyjemny poranek sprawił nam wiele radości, a dla niektórych z nas stał się marzeniem do spełnienia, a może wyzwaniem, aby zostać w przyszłości wójtem gminy.

 

1/10/2018

Oficjalne otwarcie Lego® Education Innovation Studio

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na oficjalne otwarcie studia LEGO® Education połączone z konferencją naukowo-metodyczną, które odbędzie się w dniu 19 października w Szkole Podstawowej w Kobylnicy o godzinie 10.00. Zainteresowani będą mogli również wziąć udział w warsztatach.

Konferencja będzie dotyczyć wykorzystywania robotyki w procesie edukacyjnym, wezmą w niej udział zaproszeni goście, przedstawiciele firmy Akces Edukacja - jedynego oficjalnego dystrybutora zestawów Lego® Education w Polsce. Ponadto nauczyciele, przedstawiciele środowiska akademickiego oraz jednostek zajmujących się doskonaleniem zawodowym.

Dodatkowo, odbędą się warsztaty dla nauczycieli prowadzone przez certyfikowanych trenerów Lego®.

Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji można znaleźć na stronie www.leis.spkobylnica.pl

Serdecznie zapraszamy!

 

30/09/2018

Na pokład programu PolSailing 2018 zaprasza Marek Czaban koordynator regionalny programu.

Polsailing to największy w Polsce program edukacji żeglarskiej. Obejmuje szkolenie teoretyczne, jak i praktyczną naukę żeglarstwa na jachtach klasy Optimist. Program edukacji żeglarskiej nie skupia się tylko na nauce podstaw żeglarstwa, ale również na przekazywaniu wiedzy i umiejętności dotyczących zasad bezpieczeństwa nad wodą, zdrowego stylu życia oraz odpowiedniej postawy wobec środowiska naturalnego. To wspaniały sposób na rozpoczęcie żeglarskiej przygody.

Żeglarstwo to aktywność na całe życie, która wszechstronnie rozwija oraz wspiera proces wychowawczy. Zajęcia praktyczne programu PolSailing 2018 reaizowane są w zakresie pięciu bloków zajęć po trzy godziny. Otwarte warsztaty edukacji żeglarskiej i zajęcia aktywizacyjne przeprowadzone będą jesienią w 10 szkołach i placówkach edukacyjnych  po zgłoszeniu Szkoły i uzgodnieniu terminu z koordynatorem Markiem Czabanem.

PolSailng 2018. Czytaj więcej

Zachęcamy do pobrania zdjęć swoich pociech klasy 4a marynistyczno – matematycznej:

 https://drive.google.com/open?id=1-mS2oe7Riozsh8Aw2yDxDrzpk9iEJ5nQ

 https://drive.google.com/open?id=1wKNqlU5Gwn7Rm-VPmNJjjZLqPQKWX5Zb

 

29/09/2018

ERASMUS + - uczennice naszej szkoły wraz z opiekunami tym razem odwiedzą  Holandię

Rozpoczynamy drugi rok funkcjonowania w kobylnickiej szkole projektu FRIENDS ACROSS THE WATER i – jako że jest to program międzynarodowy – robimy kolejny krok na naszym europejskim szlaku. Przystanek – Holandia.
W ramach działań związanych z uczeniem się, nauczaniem i szkoleniami uczennice klasy VI wraz z dwiema nauczycielkami języka angielskiego, w dniach 7 – 11 października, wezmą udział w obozie survivalowym w Nijmegen, podczas którego będą uczyły się jak przeżyć w warunkach polowych. Uczestnicy zastanowią się i wypracują stanowisko dotyczące tego, co jest naprawdę istotne i niezbędne do przeżycia, bez czego nie można sobie poradzić. Refleksja ta pozwoli lepiej zrozumieć i pochylić się nad trudną sytuację imigrantów, uchodźców, szczególnie dzieci,  co jest jednym z najistotniejszych celów naszego programu.
Jak zwykle,  pobyt zagraniczny wykorzystamy także do szerszej prezentacji naszej szkoły, polskiej kultury i tradycji oraz doskonalenia języka angielskiego.

Zapraszamy na oficjalną stronę projektu: www.erasmus.spkobylnica.pl

 

18/09/2018

SKO

W  okresie wakacyjnym wyłoniono laureatów międzyszkolnego konkursu dla szkół, w których działają Szkolne Kasy Oszczędności.

Nasza szkoła już po raz trzeci znalazła się w gronie zwycięzców. Doceniono nasze starania w upowszechnianiu idei oszczędzania wśród uczniów, działalność na rzecz potrzebujących oraz postawy proekologiczne. Z roku na rok przybywa coraz więcej uczniów, którzy chcą oszczędzać na swoich własnych kontach i zakładać wirtualne skarbonki.

SKO to nowoczesne oszczędzanie , zabawa, nauka i gadżety, które otrzymuje każdy sko-wicz.
Prowadzenie konta jest bezpłatne, a oprocentowanie zachęca młodych ludzi do rozpoczęcia swojej samodzielnej podróży w świecie finansów.
Karty zapisu, poradnik informacyjny dla rodzica i ucznia  dostępne są u opiekuna SKO w sali 16P .
Zapisy trwają przez cały rok szkolny. Czekają konkursy, nagrody, wycieczki. ZAPRASZAMY  :)

 

4/09/2018


Uniwersytet Młodych Robotyków zaprasza na zajęcia z robotyki i nauki programowania dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Planowany termin rozpoczęcia zajęć - 17 września 2018 r.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Uniwersytetu Młodych Robotyków: www.robotyka.spkobylnica.pl

 

27/08/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 r. o godz. 9.00 na hali sportowej.

Msza Święta w intencji nowego roku szkolnego odbędzie się 3 września 2018 r. o godz. 8.00 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kobylnicy.

 

29/06/2018

Wyprawka dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej i oddziału przedszkolnego oraz świetlic szkolnych w roku szkolnym 2018/2019

Zapraszamy do pobrania poniższych załączników.

Wyprawka świetlic szkolnych

Wyprawka sześciolatka

Wyprawka ucznia klasy I